SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Літо: безпека на дорогах – нагадайте дітям про головне!

На автошляхах Львова та області від початку року сталося 77 ДТП за участі дітей, з них 71 – з вини дорослих. Внаслідок автопригод загинуло шестеро неповнолітніх, 80 – були травмовані.

Безпека наймолодших учасників дорожнього руху – це, в першу чергу, відповідальність дорослих, які самі повинні дотримуватись Правил дорожнього руху і навчити дітей почуватися в безпеці – правильно переходити дорогу, розуміти «мову» світлофорів чи дорожньої розмітки.

Навіть 3-річний малюк повинен знати, що на дорозі треба поводитися акуратно і уважно. Дорога – не місце для гри і бігу, тому що по ній їздять машини, від яких потрібно триматися подалі на безпечній відстані.

Що ще необхідно знати маленькому пішоходові, 10 основних правил:

1. Ходити потрібно по тротуарах, тільки з правого боку.

2. Переходити вулицю необхідно тільки по пішохідному (або підземному) переходу.

3. Переходити вулицю можна тільки на зелене світло світлофора.

4. Червоний і жовтий сигнали світлофора означають, що йти заборонено.

5. Якщо збираєшся переходити дорогу, подивися, чи немає поруч машин.

6. При переході дороги спочатку дивимося наліво, доходимо до середини і дивимося направо, тільки тоді продовжуємо шлях.

7. При переході через дорогу треба міцно тримати маму (або будь-якого іншого дорослого) за руку.

8. Не можна перебігати дорогу, особливо якщо поблизу автомобіль.

9. Не можна обходити стоячий автобус – це небезпечно. Треба почекати, поки автобус від’їде від зупинки.

10. За містом потрібно йти по узбіччю, назустріч їдучим машинам (тобто по лівій стороні дороги).

Правила дорожнього руху, як і будь-яка інша пізнавально-повчальна інформація, повинні подаватися дозовано і відповідно прикладом. Тобто, якщо мама переходить дорогу з дитиною, необхідно розповісти дитині, що зараз треба подивитися ліворуч. Машин немає? Переходимо! Тепер дивимося направо. Чисто? Йдемо до кінця. Якщо на дорозі світлофор, розповідай про світлофор, пояснюй, чому одні машини стоять, а інші їдуть.

Такі лікбези для малюка варто проводити постійно, коли ви виходите з ним на вулицю, переходите дорогу або навіть просто дивіться у вікно, спостерігаючи за рухом транспорту.

Діти тривалий час перебували на карантині і могли забути основні засади безпеки на дорозі. Якщо, з початком літніх канікул, вони частіше буватимуть на вулиці, просимо дорослих не залишати малечу без нагляду. Нагадайте дітям правила дорожнього руху, особливо тим, хто катається на велосипедах, роликах тощо. Якщо ви перевозите дітей віком до 12 років та зростом до 145 см, не забувайте про автокрісла.

Варто додати, що дітей до 16 років не можна перевозити в кузові вантажівки, а організовані групи дітей можна перевозити лише в світлу пору доби.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.