SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Користуєтесь ртутним термометром? А що робити, якщо він розіб’ється?

Сокальські рятувальники пояснюють правила поведінки з ртутним термометром і що робити, в разі, якщо він впав і розбився.

Найменше нездужання спонукає людей користуватися термометром, втім, розбитий ртутний градусник несе чималу небезпеку здоров’ю всіх присутніх.

Що не можна робити:

– ні в якому разі не застосовуйте пилосос для прибирання;
– не можна підмітати ртуть віником! Це тільки подрібнює отруйні кульки в дрібний ртутний пил, ускладнюючи її прибирання;
– не намагайтеся витирати ртуть ганчіркою! Це призведе лише до розмазування ртуті і збільшенню площі поверхні її випаровування.

Для прибирання ртуті необхідно приготувати наступні речі:

– скляну банку з водою, яка щільно закривається кришкою;
– широку клейову стрічку – скотч;
– поліетиленові пакети для утилізації речей, які можуть бути забруднені ртуттю;
– гумову грушу, медичний шприц;
– ліхтарик або лампу настільну для освітлення;
– гумові рукавиці;
– хімікати, що володіють окисними властивостями і містять сполуки хлору.

Як збирати краплі ртуті:

– в першу чергу, виведіть з приміщення дітей і домашніх тварин;
– закрийте двері кімнати, щоб забруднене повітря не потрапляло в інші приміщення;
– відкрийте, не створюючи протягу, кватирку в кімнаті, де розбився градусник;
– проведіть ретельний огляд всіх предметів, поверхонь, на які могли потрапити крапельки ртуті. Варто врахувати, що кульки ртуті дуже добре катаються по будь-якій поверхні, при цьому можуть бути дуже маленьких розмірів. Для огляду використовуйте ліхтар, яким слід світити вздовж підлоги (або іншій поверхні), добре перевірте всі кути, тріщини в підлозі, щілини, виїмки і нерівності. У світлі ліхтаря добре видно сріблясті кульки ртуті, які легко помітити, завдяки їх металевого блиску;
– збір ртуті краще починати з найбільших крапель, щоб вони не розбилися на більш дрібні крапельки. Для зручності прибирання ртуті, найкраще скористатися щільним листом паперу, зігнутим навпіл, або в формі совка. Для закочування крапель ртуті на аркуш паперу, скористайтеся товстої голкою або в’язальної спицею;
– для збору дуже дрібних крапель ртуті скористайтеся шматком скотчу. Дрібні краплі ртуті повинні утримуватися липкою стороною скотчу. Шматки клейкої стрічки з прилиплими до неї краплями ртуті також треба помістити в скляну банку;
– з щілин краплі ртуті можна дістати і за допомогою медичного шприца з товстою голкою;
– зібрані залишки градусника необхідно також помістити в скляну банку з водою.

Після того, як ви зібрали всю ртуть, з нею слід звертатися дуже обережно. Закрийте банку з ртуттю і водою щільною кришкою. Ні в якому разі не можна викидати ртуть на смітник, в сміттєпровід або унітаз. Банку з зібраною ртуттю потрібно передати до органів місцевого самоврядування.

Після цього потрібно зробити якісне вологе прибирання у всій квартирі та дуже добре провітрити приміщення. У найближчі 7 днів намагайтеся виключити. Або мінімізувати перебування людей і тварин в кімнаті, де розбився термометр. Для профілактики протягом 10-15 днів робіть щоденні вологі прибирання квартири з невеликим додаванням “Білизни” і часті та тривалі провітрювання.

При значному розливі ртуті слід негайно викликати за номером «101» фахівців ДСНС.

Найбільш дієвий спосіб, як убезпечити себе від проблем з ртутним градусником – купити безпечний медичний термометр без ртуті.

Джерело – Сокальський Районний Сектор

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.