SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Карантин: «Укрпошта» працює

Майже півтора місяця живемо в умовах карантину, запровадженого в Україні через поширення коронавірусної хвороби. Але органи влади, стратегічні та комунальні підприємства, окремі торгівельні заклади працюють. Вони забезпечують населення найнеобхіднішим, без чого наше життя ставало би ще важчим. Серед таких галузей – пошта.

Про те, як працює пошта у Червонограді, Соснівці, Гірнику, де зайняті 49 працівників,

24 з яких – листоноші, читачам «Новини Прибужжя» розповідає начальниця відділення поштового зв’язку «Червоноград» Світлана РУДНИЦЬКА.

Світлано Михайлівно, у якому режимі на час карантину організована робота пошти? Питаю, бо наприкінці березня – на початку квітня, наприклад, у Червонограді були закриті відділення за адресами: вул. Стуса, 35 та вул. Грушевського, 1.

– Це було пов’язано з тим, що, по-перше, хворіли працівники; по-друге, почався карантин, люди злякалися, зокрема пенсіонери. Довелося тимчасово два відділення закрити. Зараз ми цю ситуацію вирівняли, врегулювали – всі десять наших поштових відділень працюють у штатному режимі, в тому числі у Соснівці та Гірнику.

Чи не було у вас випадків, як в окремих медичних закладах України, коли через малу зарплату і страх заразитися окремі працівники звільнялися з роботи? Ну, бо справді страшно.

– Ні. В нас хіба що одна листоноша пенсійного віку, тобто з групи ризику, взяла невикористану за попередній час відпустку, ще одна звільнилася.

Чи передбачені працівникам пошти, які трудяться під час карантину, доплати до заробітку?

– Так, оператори, які мають справу безпосередньо з клієнтами, листоноші мають доплату до заробітної плати. Людям така турбота приємна. Тим більше, що ми весь час належно забезпечені засобами індивідуального захисту. Антисептики є для кожного працівника окремо, також є антисептики в кожному відділенні у залах для обслуговування клієнтів, в туалетних кімнатах, є в достатній кількості маски, рукавички, окуляри. Тобто працівники і відвідувачі пошти повністю забезпечені всім необхідним, щоб дотриматися карантинних вимог, убезпечити себе від можливого зараження. У відділення, які менші за площею, одночасно може заходити тільки двоє клієнтів, а в центральному відділенні їх одночасно може знаходитися до п’яти осіб. Якщо є хтось шостий чи більше, то просимо їх зачекати на вулиці. Люди до цього ставляться з розумінням, йдуть на поступки, дотримуються соціальної дистанції. Проблем не виникає.

Зараз час платити комунальні платежі. Чи є у зв’язку з цим збільшений наплив відвідувачів, бо, наприклад, при входах у банки бачимо черги?

– За моїми спостереженнями, на пошту оплатити комунальні послуги люди приходять поступово. Черг, скупчень немає. Заходите, даєте оператору рахунки і без проблем оплачуєте за квартиру, газ, світло, тепло, кабельне телебачення чи Інтернет. До слова, вартість послуги з оплати комунального рахунка в нас становить всього 6 гривень. Це менше, ніж в окремих банківських установах, хіба що оплата через термінали дешевша. Але на пошті нема черг, тож запрошую оплачувати комунальні послуги у наших відділеннях.

Пошта постійно анонсує, що надає послуги з доставки товарів, ліків, – тільки користайте. Як виглядає усе на практиці?

– Так, наші працівники увесь час готові виконати такі доручення. До кінця дії карантину «Укрпошта» безкоштовно доставлятиме ліки, замовлені на сайті Liki24.com. Для цього треба зайти на вказаний сайт, зробити замовлення, вибрати спосіб доставки – до відділення чи кур’єром. Обидва варіанти безкоштовні. Розрахунок – карткою при оформленні чи готівкою при отриманні. До речі, під час карантину в нас взагалі різко збільшилася доставка інтернет-замовлень.

Перед Великоднем ми навіть доставляли нашим клієнтам пасочки. Таких замовлень було небагато, всього шість, очевидно через те, що наші краяни самі їх печуть. Але шістьом людям ми, поштовики, допомогли підготуватися до Великодня. Пасочки для них замовляли в Києві, вони вже були освячені, досить недорогі, а їхня доставка – безкоштовна.

Додам, що зараз в нас триває благодійна акція від «Укрпошти» із безкоштовної доставки засобів індивідуального захисту чи гігієни в медичні заклади, які визначені на Львівщині як опорні для лікування хворих на коронавірус. Такі посилки можна адресувати навіть окремим медикам цих лікарень. Тобто допомогти тим, хто на першій лінії боротьби з епідемією.

Чи були з Червонограда такі посилки?

– Так, фіксуємо такі посилки якщо не щодня, то через день точно. Не завжди це великі відправлення – хто що може, все згодиться. Більшість іде на Львів, може, тому що, на щастя, Сокаль хворих на коронавірус ще не приймає. Благодійні посилки ідуть з позначкою «В лікарню», і, як я вже сказала, плати за них не беремо.

Світлано Михайлівно, вже розпочалася передплатна кампанія періодичних друкованих видань на друге півріччя 2020 року. Будуть якісь нюанси при її оформленні?

– Треба сказати, що зараз, в час карантину, на пошті дуже активно розбирають газети. Розумію, що частково це пов’язано з тим, що не працюють газетні кіоски, але не це основне – люди потребують інформації.

Змін в передплаті періодики нема. Як завше, допомагатимемо жителям нашого міста оформляти передплату їх улюблених видань, це робитимуть працівники відділень, листоноші. Сподіваюся, що читачі більш активно передплачуватимуть газети, бо ніхто не знає, коли карантин закінчиться і коли запрацює роздрібна торгівля пресою.

На цей час деякі видання не друкуються, але основні, які читає Червоноград – «Експрес», «Високий Замок», «Новини Прибужжя» – приходять до читача вчасно, хоч і зі скороченим обсягом сторінок.

У цей час сказати особливе дякую треба нашим листоношам, вони дуже стараються в своїй роботі, можна сказати, ризикують, адже контактують з багатьма людьми. Розносять періодику, кореспонденцію. А також пенсії, по Червонограду маємо 4 тисячі таких адресатів.

У квітні, до речі, на листонош було дуже велике навантаження. Крім пенсій, вони рознесли доплати по 500 гривень пенсіонерам, яким 80 і більше років та розмір пенсії яких не перевищує 9 205 гривень; виплати у 2020 році разової грошової допомоги особам, які підпадають під дію Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань». По-простому ці виплати називають «до 5 травня». І до кінця місяця мали би рознести, про що говорить Уряд України, разову допомогу у розмірі 1000 гривень пенсіонерам, розмір пенсії яких не перевищує 5000 гривень, а також деяким вразливим категоріям осіб.

Ми, поштовики, в такий важкий час, спричинений епідемією коронавірусу, падінням економіки, усвідомлюємо свою відповідальність. Готові і хочемо працювати. Бажаємо нашим клієнтам, всім червоноградцям, аби краще завтра настало якнайшвидше.

Марія КРЕЧКІВСЬКА. “Новини прибужжя”

Червоноградські відділення пошти працюють без обіду від 9 до 18 години, у суботу – до 14 години, вихідні – неділя, понеділок.

Центральне відділення (вул. Шептицького, 1а) працює і у понеділок, його режим роботи – від 8 до 18 години, у суботу – до 15 години.

Стартувала передплатна кампанія на II півріччя 2020 року

Терміни передплатної кампанії:

– на видання загальнодержавної сфери розповсюдження – до 16 червня 2020 року;

– на видання, що включені до «Каталогу видань зарубіжних країна II півріччя 2020 року» – до 4 червня 2020 року;

– на місцеві видання (обласні, міські, районні) – до 26 червня 2020 року.

Передплата з поточних місяців 2020 року приймається:

– на видання загальнодержавної сфери розповсюдження в обласних центрах і місті Львові – до 15 числа, а інших населених пунктах – до 10 числа включно, кожного місяця, що передує передплатному, – на місцеві видання – до 25 числа кожного місяця, що передує передплатному.

Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв’язку і у листонош.

Львівська дирекція АТ «Укрпошта».

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.