SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
ХТО винен? – По невиплаті зарплати соснівським медикам прокуратура відкрила кримінальне провадження


17 працівників Соснівської міської лікарні, що у Червоноградському районі оголошували голодування через борги заробітної плати. За три місяці їм не додали 3 мільйона гривень.
Станом на 16 серпня, голодування призупинено.

“Медики також люди, які хочуть мати засоби для життя. Якщо медики розрахуються, знайдуть іншу роботу, а можливо й в іншому місті, то мешканцям не буде де отримати медичну допомогу. Медикам – зарплату, а 11 тисячному населенню нашого міста – лікарню,” – написала на своїй сторінці у Фейсбук Оксана Гладун голова первинної лікарняної профспілкової організації Вільної профспілки медпрацівників України.

Серед основних симог медпрацівників – виплатити заборгованість із заробітної плати по липень 2021 року. Включно, оздоровчі за 2021 рік, «ковідні» доплати, зробити перерахунок неправильно нарахованих зарплат за 2020 рік та виплатити їх, а також компенсацію втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати. Загалом, за підрахунками медпрацівників, лікарня їм заборгувала близько 3 млн. грн.

На дії працівників лікарні вже відреагувала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Вона закликала Міністерство охорони здоров’я і Державну служби України з питань праці вжити дієвих заходів щодо виплати заробітних плат медикам у Львівській області.

Тож у НСЗУ  пояснили, чому медики на Львівщині не отримали зарплат та оголосили голодування.

Соснівська лікарня отримує від НСЗУ кошти за надання чотирьох пакетів послуг. Йдеться про первинну медичну допомогу, тобто сімейних лікарів. І хоча населення міста складає понад 11 тисяч, в лікарні було укладено лише 387 декларацій з сімейними лікарями, що не дозволяє отримувати ще більше коштів від НСЗУ. 

Також заклад надає послуги з амбулаторної медичної допомоги, стоматології та мобільного паліативу. 

Загалом, від НСЗУ лікарня отримала з квітня по липень 1,7 млн гривень. У більшості випадків, це були виплати за консультації вузьких спеціалістів. 

І хоча у повідомленні уповноваженої з прав людини Людмили Денісової було вказано, що медики вимагать так званих “ковідних” виплат, проте в Нацслужбі стверджують, що лікарня не може надавати стаціонарну допомогу пацієнтам з коронавірусом, адже немає жодних умов для цього. Тобто працівники не можуть отримувати такі виплати, бо не можуть надавати послуги із стаціонарного лікування хворих на COVID-19. 

Також лікарня, окрім коштів від НСЗУ, отримувала субвенцію. Це 658 тисяч гривень на місяць. 

У Нацслужбі кажуть, що Соснівська лікарня має незначні потужності і надає невелику кількість послуг, в основному це амбулаторні консультації. Тобто цей обсяг послуг не приносить медзакладу достатньо коштів від НСЗУ. 

Водночас, витрати на заробітну плату в 2 рази перевищують доходи за надані пацієнтам послуги. У місяць лікарня отримує понад 400 тисяч гривень, а на зарплату лікарям витрачає 824 тисячі

Також заклад не може укласти договір з НСЗУ на стаціонарний пакет. Оскільки в лікарні немає ні обладнання, ні фахівців для такої роботи. 

Загалом в лікарні працює 83 людини. Середньомісячні витрати на оплату праці на одного працівника – 8 861 грн. З них 19 лікарів, на оплату праці яких йде 7,5 тисяч гривень, 32 людини – середній медичний персонал, на них в середньому має витрачатись 9,1 тисяч. Також у закладі працює 13 осіб молодшого медичного персоналу. Витрати на їх оплату праці складають 6,3 тисяч. Двоє керівників, за підрахунками НСЗУ, отримують 26,6 тисяч гривень. 

Також в лікарні працює 19 працівників з категорії “Інші” та 8 керівників структурних підрозділів. Витрати на оплату перших складають 8,6 тисяч, других – 11,2 тисяч. 

Відтак, за фактом невиплати зарплати соснівським медикам, Червоноградська окружна прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо безпідставної невиплати заробітної плати більше як за один місяць (ч. 1 ст. 175 КК України). На даний час проводяться першочергові слідчі дії, встановлюються всі обставини вчиненого кримінального правопорушення. Досудове розслідування здійснюється слідчими поліції та перебуває на контролі органів прокуратури Львівщини.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.