SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
“Гра під назвою “Безпека моя і оточуючих” ціною в життя” – Мар’яна Климців про небезпеку кронавірусу

Під час епідемії коронавірусу кожен з нас відповідає не тільки за себе, а й за оточуючих.

Про небезпеку COVID-19 вкотре нагадує сімейний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Червоноргад Мар’яна Климців, написавши на своїй сторінці у facebook.

“Виходу з карантину, як його собі уявляє переважна більшість, не буде. Буде адаптація до нових умов життя. І чим швидше це зрозуміє більшість, тим швидше ми всі повернемось до майже звичного життя.
‼Перше і саме основне – правила мають бути чіткі і для усіх однакові!
❗Тобто, якщо є заборона на розпивання кави в середині ресторацій, то це має стосуватись усіх без винятку!
❗Якщо є заборона на збори більше 5 людей, то це стосується усіх заходів – спортивних, культурних, політичних, медичних.
❗Всі мають зрозуміти, що від того, як ми себе поводимо сьогодні залежить кількість хворих через 7-14 днів.
‼‼Ми можемо не вірити і підсміхуватись з вірусу, якого не бачимо, але правил повинні дотримуватись! Інших варіантів у нас нема.
Правила доволі прості:
✅маски 😷- для всіх, хто перебуває у приміщенні (єдиний виняток – у себе вдома, якщо усі здорові).
✅дистанція↔️ – всюди! Для кращої орієнтації треба зробити маркування всюди в приміщеннях, на зупинках, і в місцях скупчення людей. Це питання і відповідальність до місцевої влади і власників приміщень: магазинів, аптек, заправок. Літні майданчики можуть працювати, але має бути дотримана або дистанція або зроблені відмежування – перегородки. Транспорт, виробництво, спортивні секції – все має працювати за зрозумілими для усіх правилами.
✅чисті руки🙌 – завжди і всюди. Про це можна і не писати. Багато хвороб, крім корони, передаються з допомогою брудних рук. Чим частіше ми маємо руки з милом👏🧼, тим здоровіші будемо! Відповідальність кожного починається з нього ж самого. Це потрібно усвідомити і застосовувати на рівні рефлексів.”

У своїх попередніх дописах сімейний лікар Мар’яна Климців описала усі симптоми коронавірусу і його перебіг. (Для тих, хто сумнівається…)

“Допис про COVID-19 і його перебіг. Опис симптомів по днях – те, що описують лікарі інших країн і те, що бачу на власні очі😳.
(Тим хто не вірить в коронавірус🧬 і вірить у вселенську змову великих масонів – прохання проходити повз, можете навіть перила облизати в знак протесту🤢)
‼День 1-5:
-температура (діапазон від 37.0 до 40)🤒
-біль в м’язах😖
-кашель🗣
-нудота і/або діарея🤮
-почервоніння очей😍
-втрата нюху і/або смаку🤥
-запаморочення🤪
-висип (зазвичай долоні і стопи, але буває і інша локалізація)☻
Симптоми різні, не всі і не завжди присутні в одного пацієнта. Почерговості виникнення теж немає. Буває суперлегкий перебіг – день-два температури без решти симптомів. Таких везунчиків багато і це тішить😊. Не тішить😩, що везунчики НЕ звертаються до лікарів👨‍⚕️👩‍⚕️, а щиро розносять і роздають вірус🧬 усім хто трапляється їм на шляху, бо вдома вони теж не сидять.
‼6-7 день: в частини пацієнтів зникають усі симптоми і вони вважають, що виздоровіли. В частини пацієнтів починаються проблеми з диханням: посилюється кашель і наростає задишка🥵.
‼8-9 день: починається “друга хвиля” – температура, кашель, виражена загальна слабкість і т.д. В цей час пневмонію уже видно на Rtg-графії (знову ж не завжди і не в усіх) і томографії. Пацієнтам з важким перебігом на цьому етапі потрібна стаціонарне допомога🏥🚑.
‼12-16 день: ті, у кого міцний імунітет, починають одужувати:
– температура поступово починає падати до нормальних цифр
-зростає фізична активність
-слабнуть прояви кашлю та задишки
‼17-22 день: починають одужувати ті, у кого була важка форма хвороби.
Тривалість і варіабельність хвороби вражає‼
Кашель і задишка може супроводжувати ще кілька тижнів і місяців після виздоровлення😮.
Одним словом, хвороба малоприємна, ще й довготривала. Ще кілька тижнів, а то й місяців треба витратити щоб повністю відновити здоров’я😑.
Карантин – значення досить умовне в наших реаліях. Жити в цьому в умовному “карантині” нам доведеться досить довго. Це зовсім не означає, що ми маємо сидіти закриті по хатах🔐🏘, це означає, що ми маємо адаптуватись до нових умов життя:
-дистанція↔️
-чисті руки🙌
-маска в людних місцях😷
І чим швидше ми УСІ це усвідомимо, тим швидше ми УСІ одужаємо!”

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.