SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Головне з брифінгу міського голови Червонограда Андрія Залівського щодо реформування освіти

26 травня у Червоноградській міській раді відбувся брифінг міського голови Андрія Залівського щодо реформування освітньої галузі у Червонограді.

Пресслужба міськради опублікувана на своїй сторінці у facebook головні тези мера з даної зустрічі.

ПРО ОСНОВНЕ

– На базі гімназії плануємо створити ліцей, де буде лише вища школа – 10, 11, 12 – ті класи. Це дасть можливість значно покращити якість навчання дітей.
– Згідно з Законом України «Про освіту» дається 5 років на реформування, перехід на профільну освіту.
– До 1 вересня 2022 року ми маємо все реформувати.
– До 1 вересня 2024 в майбутньому ліцеї мають бути лише старші класи, профільна школа 10 -11 -12 клас.
– До 1 вересня 2022 року ми даємо можливість тим діям, які є в 9 класах отримати профільне навчання.

ЩОДО ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ №11 ТА ГІМНАЗІЇ

  • Ніяких змін в діяльності початкової школи №11, таких як реформування, закриття, приватизація, відкриття приватного навчального закладу не буде.
  • Початкова школа №11 не може використовувати приміщення гімназії, лише свої. Тому скільки класів обладнають для першачків, стільки дітей наберуть.
  • Щодо випускників четвертих класів початкової школи №11. Ми визначимо ті навчальні заклади, які потенційно можуть прийняти цих дітей. І батьки самі виберуть, де навчатимуться їхні діти. Думаю на початок червня ми вже це будемо знати.
  • Яку б школу ми не вибирали, нам потрібно починаючи з цього року , вже не брати у 5 клас (1 клас) гімназії. А ті класи, що є мають поступово переходити далі. Таким чином на 1 вересня 2024 року у нас буде так, як пише закон.

ЩОДО УЧНІВ 9 –Х КЛАСІВ

З наступного тижня ми складемо графік, де локально будемо зустрічатись із батьками дев’ятикласників щодо даних змін, лише тоді буду виносити проект рішення на засідання сесії. Ми це хотіли зробити ще у березні, одразу після прийняття закону, проте карантин вніс свої корективи.

ЩОДО ПЕРЕВАГ

  • Чим швидше ми почнемо, тим краще ми підготуємось
  • Для того, щоб утворити ліцей, має бути вимога – не менше 4 класів на паралелі та в середньому по 30 дітей. Це дасть змогу вибрати різні профілі навчання.
  • В простій школі дуже важко знайти певну кількість дітей для такого спеціалізованого класу. Коли будуть зібрані всі десятикласники в один навчальний заклад, це дасть змогу зробити більшу кількість профілів, розкритись більшій кількості дітей і навчання вже буде безпосередньо по тому напрямку, який вони оберуть. Тому чим швидше ми це зробимо – тим більша кількість дітей отримає такі права.

ПРО СПРОМОЖНУ ШКОЛУ

Ми подали на проект «Спроможна школа» гімназію – в перспективі ліцей. Очікуємо отримати кошти в сумі 2 000 000 грн, при нашому співфінансуванні 1 000 000 грн. на закупівлю мультимедії, облаштування лінгафонного кабінету і двох нових комп’ютерних центрів для різних напрямків навчання дітей.

ДЕПУТАТИ ПРИЙМАТИМУТЬ РІШЕННЯ

Якщо депутати не проголосують – залишиться все без змін, як є. Але прийде момент і все одно треба буде втілювати це вже примусово. Тоді буде набагато складніше і важче для дітей.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.