SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Дистанційного не буде. З четверга понад 85% закладів освіти Львівщини припиняють роботу

Відповідно до рішення Державної комісії ТЕБ і НС на Львівщині встановили «жовтий» рівень епіднебезпеки з 00:00 год 23 вересня. У зв’язку з цим, застосовується положення про припинення відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім закладів, в яких не менш як 80%  працівників мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або отримання однієї дози вакцини.

«Близько 14% закладів освіти області готові продовжувати працювати. Всі інші з четверга будуть змушені тимчасово припинити роботу. Така позиція державної комісії  ТЕБ і НС – онлайн-навчання не буде. Причиною став низький рівень вакцинування працівників закладів освіти, подекуди свідоме саботування зі сторони освітян вакцинальної кампанії.  Відповідальність за функціонування закладу освіти залежить від керівників цих закладів, відповідних відділів освіти та голів громад. 

Це вимушений крок зі сторони держави, водночас, здоров’я дітей на першому місці», – зазначив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик. 

“Щодо ситуації з навчанням у школах в «жовтій» зоні. Станом на 8:00, 22 вересня, жодних офіційних документів та роз’яснень щодо переходу закладів освіти на дистанційне навчання чи на вимушені канікули, а також змін, які стосуються оплати праці персоналу освітніх закладів – НЕМАЄ. За попередньою інформацією, офіційні документи та роз’яснення очікуються упродовж дня. До необхідного рівня вакцинації працівників наблизились лише ЧЗШ№2 та ЧЗШ№13 у Соснівці” – йдеться у повідомленні Червоноградської міської ради.

На Львівщині функціонують понад 1000 шкіл, з них лише трохи більше 10 % зможуть продовжувати офлайн-навчання при запровадженні «жовтої» зони епіднебезпеки. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

«Відповідно до положень постанови Кабміну № 1236, навчальний заклад при «жовтому» рівні епіднебезпеки може працювати у звичному режимі у разі, якщо 80% персоналу (і педагогів, і допоміжного) отримали хоча би одну дозу вакцини від ковіду. На Львівщині є майже 1100 шкіл і з них, на жаль, лише трохи більше 10 % зможуть продовжувати навчання офлайн. У інших ж шкіл будуть вимушені канікули», – зазначив Орест Чемерис.

Як повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА на 80% вакцинований персонал у 165 школах області. Відсоток шкіл, що досягли необхідного для офлайн-навчання рівня вакцинації працівників у розрізі районів виглядає наступним чином:
1. Стрийський район – 22, 3 %
2. Червоноградський район – 21,4%
3. Дрогобицький район – 20 %
4. Яворівський район – 15,3%
5. Золочівський район – 14,4%
6. Самбірський район – 6,2 %
7. Львівський район – 2,6 %

Нагадаємо, повний курс вакцинації пройшли 37% освітян Львівщини. 44% отримали першу дозу вакцини.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.