SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Ціна на газ у листопаді – ЛЬВІВ ГАЗЗБУТ – 8,80 грн, НАФТОГАЗ – 6,33 грн

Газопостачальні компанії оприлюднили ціни на листопад. Залежно від постачальника, вони суттєво різняться: аж до 2,63 грн на кубометрі. ГазПравда (консультаційний центр для населення) підготувала свіжий огляд цінових пропозицій.

Розпочнемо з найвигіднішої. Megawatt запропонувала найнижчу ціну на рівні 6,22 грн за кубометр.

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» запропонувала паливо в листопаді по 6,33 грн за кубометр.

Лише на 3 копійки дорожче природний газ пропонує ТОВ «Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія». Її тариф – 6,36 грн за кубометр.

Далі в рейтингу розташувалися ТОВ «Львівенергозбут» з ціною 6,62 грн, ТОВ «ВКФ «ТЕПЛОБУД» з ціною 6,65 грн і TAS Energy з ціною 6,84 грн за кубометр.

Ціни решти постачальників коливаються від 7,20 грн до 8,70 грн за кубометр.

Найвищі тарифи в листопаді виявилися в низки регіональних газзбутів, афілійованих з облгазами, які постачають газ більшості споживачів у відповідних регіонах.

Ціна газу в них коливатиметься від 8,80 до 8,96 грн за кубометр – залежно від регіону ціни різняться. Для порівняння: у жовтні тарифи в цих газзбутів коливалися від 6,6 до 6,8 грн за кубометр.

Нагадаємо, газопостачальні компанії мають оприлюднювати ціну за 5 днів до початку місяця постачання, якщо ціна на наступний місяць буде відрізнятися від попереднього.

Варто наголосити і на тому, що в Україні розпочався опалювальний сезон. Паливом до нього запаслися: в вітчизняних підземних сховищах накопичили рекордні обсяги газу – понад 28 млрд кубометрів. Тож дефіциту палива не буде. Однак ціна на газ узимку може коливатися – услід за попитом, що зростає.

У порівнянні з жовтнем у листопаді газ для побутових споживачів подекуди здорожчає на понад 2 грн на кубометрі. Пропозиції газопостачальних компаній коливаються від 6,33 грн до 8,96 за кубометр.

Водночас у споживачів усе ще є можливість зекономити на сезонному подорожчанні палива, скориставшись акційними пропозиціями на опалювальний сезон або ж на цілий рік наперед.

Умови цих тарифів щомісяця змінюються. Тож ГазПравда підготувала свіжий огляд «зимових пропозицій».

Найдешевший – тарифу «Сезонний» від компанії «ВЕК Палівенерго». Ціна – 4,5 грн за кубометр із 1 жовтня по 30 квітня. Прогнозний обсяг газу обирає сам споживач, але сплатити за нього доведеться одразу – авансом. А за понаднормові обсяги треба буде сплачувати вже за ринковою ціною. Однак такі умови діють лише за умови підключення до 31 жовтня.

Наступний тариф – «Річний», але з помісячною оплатою – від Газопостачальної компанії «Нафтогаз України». Ціна – 6,45 грн за кубометр.

Замість передоплати компанія пропонує помісячну оплату рівними частинами протягом всього року.

Якщо споживач підключиться до тарифу до 30 листопада, то платитиме фіксовану ціну 6,45 грн за кубометр незалежно від сезону й навіть у випадку перевищення споживання над замовленими обсягами. Тоді як решта постачальників понаднормові обсяги зобов’язує оплачувати окремо – за ринковими цінами.

Нагадаємо, низка регіональних газзбутів, афілійованих з облгазами, які постачають газ більшості українців, до опалювального сезону пропонували тариф «Твоя енергонезалежність» із ціною 5,5 грн за кубометр. Але після 30 вересня підключитися до нього вже не можна.

Тариф передбачав передоплату 100% вартості прогнозного обсягу газу за 6 місяців. Тобто споживачу доведеться сплатити за газ на півроку наперед. При цьому понаднормові обсяги треба буде оплачувати за ринковими цінами.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.