SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Чим закінчилась в Червонограді судова справа щодо масової літургії у церкві під час карантину

 5 та 12 червня суд розглянув справи  відносно настоятеля монастиря, міського голови, його заступника, та начальника відділу культури Червоноградської міської ради з приводу  порушення правил карантину людей.

 Нагадуємо, що  29 березня 2020   була проведена прощальна літургія    отця Ігнатія Москалюка, під час якої  на території церкви Св.Юрія в місті Червонограді відбулось скупчення людей. На той час у Львівській області   був запроваджений карантин і діяла заборона на проведення масових заходів.

  Спершу  по даному факту було відкрито кримінальне провадження. В подальшому  його було закрито через відсутність складу злочину та складено 4 адмінпротоколи  на вище зазначених осіб за ст.44-3 КУпАП.

  В травні ці протоколи надійшли до суду. У трьох  справах  суд виявив недоліки та повернув їх для дооформлення до поліції.  Після повернення матеріали перебували на розгляді судді Грабовського В.В..

  Згідно із протоколами, заступнику міського голови та керівнику відділу культури ставилось у провину невиконання вимог п.10 протоколу Червоноградської міської ради № 9 від 24.03.2020, а міському голові – вимог протоколів №7,8,10 від 16,17,26 березня 2020 року, що призвело  до проведення заходу із значним скупченням людей,  а священнику – проведення  літургії   у храмі, де були присутні більше 10 осіб.

  Суд  встановив, що у справі  відносно священника   відсутні докази  про  перебування  в середині храму понад 10 людей (на відео видно лише скупчення людей перед храмом).  

  У  справах відносно   мера, його заступника та керівника відділу культури  не було доказів існування тих протоколів міської ради,  порушення яких ставилось їм у провину правоохоронцями.

  Тому суд дійшов висновку про відсутність в діях цих осіб складу  правопорушень  та закрив провадження.

  З повними текстами постанов можна ознайомитись у Єдиному реєстрі судових рішень за номерами справ 459/1203/20, 459/1209/20, 459/1210/20, 459/1211/20.

  За повідомленням пресслужби суду.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.