SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Чи буде цього року зроблена дорога з Великих Мостів до Реклинця?

Про поточний ремонт дороги Рава-Руська-Гайок з м. Великі Мости до с. Реклинець – м. Добротвір та укладання другого шару асфальту на відтинку цієї дороги від м. Рава-Руська-Гайок – м. Великі Мости написав у fasebook депутат Сокальської районної ради Андрій Сенюк.

Департамент дорожнього господарства Львівської обласної державної адміністрації, який має на балансі вище вказану дорогу, 14 вересня уклав угоду з ПП «Рома» після проведення тендеру на поточний середній ремонт дороги на ділянці м. Великі Мости – с. Реклинець в сторону м. Добротвору на суму 165 млн. грн.

Початкова вартість за ремонт дороги в тендерній документації була оголошена в сумі 210,977. Тобто ПП «Рома» має відремонтувати дорогу загальною протяжністю 35,5 км, вартість ремонту одного кілометра становитиме 4,64 млн. грн.

Депутат Сокальської РР Андрій Сенюк зазначив, що в минулому 2019 році департамент дорожнього господарства вже планував провести ремонт цієї дороги, переможцем тендеру теж було ПП «Рома», яке тоді було готове виконати ці роботи за 74,5 млн. грн, однак закупівлю скасували через скорочення фінансових видатків в бюджеті.

Роботи по ремонту дороги планують розпочати вже зараз, проте можуть виникнути проблеми з доставкою бітуму для виробництва асфальту, який ПП «Рома» купляє в Білорусії, оскільки на сьогодні є проблеми з роботою митниці та кордону в Білорусії. Як правило, договір на виконання робіт згідно тендеру підписується на 3 роки, ніхто в районі не знає, яке фактичне фінансування заплановане з бюджету до кінця 2020 року на ремонт цієї дороги і чи всю дорогу точно відремонтують в цьому році.

Андрій Сенюк в дописі у соцмережі розповів, що він, як депутат районної ради підготував звернення. Це звернення підтримали депутати 18 вересня 2020 року на сесії Сокальської районної ради до голови Львівської ОДА щодо отримання цієї інформації. Щодо відтинку частини дороги на відрізку Рава-Руська – с. Бутини – с. Двірці – м. Великі Мости, яка була відремонтована в 2017 році ще до створення Великомостівської ОТГ, то роботи співфінансувалися з районного бюджету (Сокальської районної ради), де прокладено перший шар.

17 вересня 2020 року департаментом дорожнього господарства Львівської обласної державної адміністрації теж проведено тендер та укладено угоду з ПП «Рома» на суму 75 млн грн.

Андрій Сенюк зазначає, що станом на сьогодні (28 вересня) на відрізку відремонтованої ділянки дороги Рава-Руська – Гайок, де прокладено 1 шар, вже утворюються ями через відсутність другого шару. Цей відрізок дороги перебуває в стадії капітального ремонту вже 3 роки.

Якщо до зими не прокласти другий шар асфальту, то в внаслідок погодніх умов буде знищено значна частина покриття першого шару до весни, оскільки дорога інтенсивно експлуатується і це може призвести до неефективного використання бюджетних коштів. Тому що потрібно буде виділяти додаткові кошти на ремонт першого шару.

Так що є всі надії, що ще одна важлива автомобільна дорога на Сокальщині буде найближчим часом відновлена.

“Хочу зазначити, що дорога Рава-Руська – Гайок є важлива не лише для всіх мешканців які проживають в населених пунктах де вона проходить, та тих хто користується нею. Оскільки Великомостівська громада немає залізничного сполучення, а дорога О1406601 Рава-Руська-Гайок сполучає митницю з київською трасою, після її ремонту Великомостівська ОТГ отримає перспективу можливості будівництва великого прикордонного логістичного центру (складу), впровадження проектів яких активно підтримує Кабмін, оскільки через м. Великі Мости проходить ще одна траса P-15 Ковель-Жовква і місто має добре логістичне розташування. Головне місту створити умови інвесторам, щоб вони хотіли іти сюди працювати, а це розвиток громади, робочі місця та суттєвий дохід в місцевий бюджет! Після надходження відповіді на звернення – оприлюднимо її в мережі фейсбук” – написав Андрій Сенюк.

Районний депутат наголосив, що дане звернення стосується і інших доріг Сокальщини та перспектив їх ремонту, які потрібно терміново ремонтувати.

Скріни звернення Андрій Сенюк також оприлюднив у соцмережі на своїй особистій сторінці.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.