SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Чому «Львівобленерго» узгоджує потужність з побутовими клієнтами

ПрАТ «Львівобленерго» продовжує активно інформувати мешканців Львова та області про дозволену до використання електричну потужність помешкань.

Важливо те, що дозволена до використання потужність встановлена проектною документацією (технічними умовами), згідно з якою відбувалося приєднання до мереж, і меншою бути не може. У разі відсутності такої документації, згідно з вимогами чинного законодавства, ПрАТ «Львівобленерго» зобов’язане забезпечити потужністю кожного споживача: в індивідуальному будинку на рівні 5 кВт, у багатоквартирних будинках — 3 кВт; у багатоквартирних будинках, які у встановленому порядку обладнані електроплитами — 8 кВт і більше.

Відзначимо, що загалом такої потужності достатньо для середньостатистичного помешкання.

Що таке дозволена (договірна) потужність?
У ПрАТ «Львівобленерго» пояснюють – дозволена (договірна) потужність — максимальна величина потужності, дозволена до використання в будь-який час (одномоментно) за кожним об’єктом споживача.
Чи можна самовільно перевищувати встановлену дозволену (договірну) потужність?
Перевищувати цей ліміт не можна, оскільки перевищення договірної потужності спотворює параметри якості електричної енергії в мережі для інших споживачів, або простіше кажучи — виникає «низька напруга».
Чому саме зараз інформують мешканців?
Інформування клієнтів про їхню дозволену до використання потужність та її погодження відбувається на вимогу Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №475 від 17.03.2021р.
Що робити клієнтам, які отримали повідомлення?
Радимо звірити інформацію у повідомленні із наявними у клієнта технічними умовами. Якщо величина потужності співпадає — нічого робити не потрібно. Якщо ж у наявних документах зазначена інша потужність, необхідно протягом місяця звернутись з письмовою заявою, направивши її на адресу підрозділу ПрАТ «Львівобленерго», зазначеного у повідомленні, і надати обґрунтування іншої величини потужності.
Якщо відсутня технічна документація, але клієнт все одно не згідний з запропонованою потужністю 3 чи 5 кВт? Потужність об’єкта споживача обмежується на рівні, передбаченому технічними характеристиками мереж зовнішнього електрозабезпечення. Якщо мережі не спроможні забезпечити запитів (стосовно потужності) споживачів, то збільшити потужність неможливо.

ПрАТ «Львівобленерго» зараз активно працює над модернізацією та переобладнанням власних мереж, залучаючи до цього всі можливі джерела фінансування. Енергетики мають намір всіх клієнтів через 2 роки забезпечити потужністю не нижче 5 кВт. Однак, якщо у споживача електричної енергії є потреба отримати вищу потужність саме зараз і він вважає пропозицію, надану йому у повідомленні, необґрунтованою, тоді споживач може звернутися з письмовою заявою на адресу підрозділу ПрАТ «Львівобленерго», зазначеного у повідомленні, і надати своє бачення (обґрунтування) потужності, яку він бажає отримати.

Джерело – ПрАТ «Львівобленерго»

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.