SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Червоноградський та Тартаківський палаци можуть відреставрувати в рамках програми “Велике будівництво”

Міністерство культури та інформаційної політики завершило прийом заявок на участь у відборі проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво». Львівщина підготувала та надіслала до Києва 31 пакет документів, які передбачають відновлення 39-ти об’єктів культурної спадщини.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року №1214, ініціаторами проєктів могли бути органи виконавчої влади, до сфери управління яких належить пам’ятка культурної спадщини. Відтак на Львівщині головним подавачем документів був Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, на балансі якого перебуває найбільше пам’яток архітектури в області. 

Також подавачами заявок від Львівщини стали Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького, Державний історико-культурний заповідник у місті Белз, Львівська міська рада і Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької. 

Серед пам’яток, які пропонують реставрувати на Львівщині: костел Всіх Святих у Годовиці, Свірзький, Підгорецький, Олеський, Жовківський та Поморянський замки, Тартаківський та Червоноградський палаци,  Колишній Монастир сестер Бенедиктинок на пл. Вічевій, 2 у Львові, приміщення Історичного музею та Музею історії релігії, Дрогобицька житниця та Львівський національний драматичний театр імені Марії Заньковецької. Також є пропозиція продовження фахових досліджень та створення культурно-туристичного магніту на основі пам’ятки археології “Давній Звенигород” (Давидівська ТГ).

Додамо, у списку об’єктів, які увійшли до поданих заявок на відбір до програми “Велика реставрація” від Львівської області – три об’єкти Державного історико-культурного заповідника у м. Белзі: Монастир сестер Домініканок з церковю Св. Миколая у Белзі, костел Успіння Богородиці в Угнові та костел Св.Марка у Варяжі.

“Дерев’яну архітектуру ми оформили в одну заявку – “Карпатський маршрут дерев’яної архітектури”. Її підготували спільно дирекція археологічного заповідника “Давній Звенигород” та Асоціація “Єврорегіон – Карпати – Україна”. Сюди увійшли вісім дерев’яних храмів, три з яких – зі списку світової спадщини ЮНЕСКО, та дзвіниця у Ясениці Замковій. Так само подібні проєкти ми запросили подати Івано-Франківську, Чернівецьку і Закарпатську області, щоб це був справді такий єдиний карпатський туристичний маршрут до найцікавіших зразків дерев’яних українських церков. Тобто до тих, які особливо потребують збереження”, – каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Джерело – Львівська ОДА

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.