Warning: getimagesize(https://www.smartnews.com.ua/wp-content/uploads/2020/02/shahtari-kyyiv-narada3.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/ds001/smartnews.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону

У столиці 25 лютого відбулась Всеукраїнська нарада працівників вугільної галузі за участі президента України Володимира Зеленського. Червоноград на нараді представляла делегація ДП “Львіввугілля”, а також міський голова Червонограда Андрій Залівський.

Основне з виступу в. о. генерального дтиректора ДП “Львіввугілля” Олега Акімова на Всеукраїнській нараді працівників вугільної галузі у Києві.

  • Заборгованість підприємств перед ДП “Львіввугілля” за відвантажене вугілля становить, на сьогодні, близько 280 млн грн.
  • Впродовж двох років ДП “Львіввугілля” працювало з прибутками, а лави підприємство вводило за власний рахунок. Державного ж фінансування, відповідно до програми реструктуризації вугільних підприємств (2016-2020), було лише 27%. Однак у зв’язку із зниженням ціни на вугілля та проблемами із його збутом, виникли проблеми і з виплатою заробітних плат, сплатою податків та розрахунками за енергоносії.

Які проблеми необхідно вирішити для фінансового оздоровлення та розвитку підприємства?

✔️ Вирішити питання заборгованості вугледобувних підприємств по сплаті єдиного соціального внеску;
✔️Перенести граничний термін сплати ЄСВ на останній робочий день місяця, що настає за базовим звітним періодом;
✔️Списати заборгованість вугільних підприємств перед Пенсійним фондом України;
✔️Вирішити питання щодо списання боргів з податків та зборів вугільних підприємств перед бюджетом;
✔️ Вирішити питання із заборгованістю за спожиту електроенергію;
✔️ Поновити фінансування вугільної галузі в обсягах, що мають забезпечити сталу роботу шахт з видобутку вугілля та виплати заробітної плати гірникам;
✔️ Передбачити у держбюджеті на 2020-21 роки кошти на фінансування вугільної промисловості, зокрема, на технічне переоснащення шахт, часткове покриття витрат по собівартісті готової товарної вугільної продукції, охорону праці та капітальне будівництво.

Президент України Володимир Зеленський також брав участь у всеукраїнській нараді працівників вугільної галузі України. Під час свого виступу галва держави звернув увагу на борги по зарплаті перед шахтарями, які вже сягнули 1 млрд грн. Зеленський запропонував уряду відмовитися від зарплатні у разі неспроможності погасити борги перед шахтарями.

Можна довго перераховувати усі проблеми, гадати як так сталося і шукати винних, але я впевнений, що сьогодні тисячі шахтарів і їхні родини хвилює питання: як жити далі? Тому давайте перейдемо до справ. У нас є два типи проблем: нагальні та стратегічні, — заявив глава держави.

Головною проблемою, на його думку, є зарплатні борги перед шахтарями, які нині вже становлять більше одного мільярда.

Я дуже прошу в найближчі два місяці — березень-квітень — закрити повністю всі борги перед шахтарями. Якщо не будемо це закривати, пропустимо хоч одну добу, — думаю, буде справедливо, якщо весь уряд не отримуватиме зарплатню ці місяці, — заявив Зеленський.

Фото Олега Стельмаха

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.