SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Червоноградські медзаклади дозабезпечать засобами захисту та придбають три апарати ШВЛ

На засіданні позачергової сесії Червоноградської міської ради 17 березня було внесено зміни до міського бюджету на 2020 рік. У зв’язку з коронавірусною інфекцією були зменшені видатки КП “Червоноградська міська лікарня”, передбачені на оплату праці з нарахуваням на суму 7 млн 700 тис грн.

Натомість ці кошти спрямувано:

  • на забезпечення медичних працівників засобами захисту – 500 тис грн;
  • на проведення поточного ремонту асфальтного покриття лікарняного містечка – 800 тис грн;
  • придбання медичного обладнання – цифрового рентген-апарата (3 млн 100 тис грн), апаратів штучної вентиляції легень (3 млн 300 тис грн).

Також, з метою закупівлі тест-систем для виявлення коронавірусу та швидких тестів для діагностики грипу, депутати внесли зміни до програми підтримки КП “ЦПМСД” м.Червоноград та перемістили кошти в такому порядку:

  • збільшено на 500 тис грн видатки на медикаменти та перев’язувальні матеріали;
  • зменшено на 500 тис грн видатки передбачені на інші виплати населенню, тобто на безкоштовні медикаменти для пільгової категорії населення.

Якщо випадків з підозрою на коронавірус буде більше, пацієнтів скеровуваттмуть на стаціонар в Сокальську районну центральну лікарню. Проте на даний момент всіх осіб, у кого виявили симптоми хвороби, забиратимуть на лікування в Львівську інфенційну лікарню, де облаштовані для цього 300 місць. На цьому наголосила директорка “Центру первинної медико-санітарної допомоги” Анна Ярмола.

В наявності в КП “Червоноградська міська лікарня” на 17 березня – рукавиці нестерильні 1000 штук, 8 респіраторів, 25 захисних комбінезонів, бахіли одноразові – 50 штук, шапочки одноразові – 500 одиниць, 53 літри дезинфікуючих засобів.

Потреба міської лікарні в наступному – 2000 рукавиць нестерильних, 2000 ізоляційних халатів, 5000 одноразових масок, 540 респіраторів, 50 захисних комбінезонів, 20 протичумних костюмів, 1000 бахіл та 500 шапочок, 100 захисних окулярів, рукавиці з довгими манжетами 20 штук , фартух медичний – 200, швидкі тести на грип – 400, захисний щиток – 200, також 200 літрів дезинфікуючого засобу, антисептика – 360 літрів, мила – 300. Зазначив директор КП “Червоноградська міська лікарня” Червоноградської міської ради Ігор Грондзаль.

Все це закуплять на ту суму, що була виділена на сесії 17 березня – 500 тис грн.

Але проблема постала ще в одному – нема де взяти дані засоби захисту в найближчі терміни. Найшвидше їх можуть доставити – впродовж 10 днів, бо деякі товари виготовляють в Україні, деякі за кордоном.

На даний момент, 17 березня, в Червоноградській міській лікарні наявні 3 апарати ШВЛ, але якщо брати за тими вимогами, які потребує лікування коронавірус, то є лише 1. Він знаходиться в пологовому відділенні.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.