SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Червоноград готується до відлиги. Чи буде повінь?

Цьогорічний лютий виявився одним із найбільш сніжних і морозних місяців останнього десятиліття. Але вже у п’ятницю, 19 лютого, синоптики прогнозують різке потепління (від -17 градусів Цельсія вночі до +2 вдень). Плюсова температура у денний час триматиметься мінімум тиждень. Це значить, що величезна кількість снігу, яка зараз лежать не лише на вулицях міст і сіл, а й на полях та у лісах, досить швидко танутиме, призводячи до різкого підвищення рівня річок. Оскільки ж Червоноград знаходиться у одній із найнизинніших частин півночі Львівщини, повені нам, вочевидь, не вдасться уникнути.

Тому під час щовівторкової наради, 16 лютого, за участю керівників державних установ та комунальних служб перший заступник міського голови Червонограда Дмитро Балко доручив керівникам комунальних підприємств, працівникам відділу з питань надзвичайних ситуацій, оборонної та мобілізаційної роботи, старостам виконавчого комітету та іншим відповідальним особам вжити усіх необхідних заходів для уникнення можливих підтоплень.

” Повінь у нас обов’язково буде найближчим часом, тому що річки Західний Буг і Солокія уже зараз вийшли на свої заплави, – зазначив Дмитро Балко. – Основні маси снігу танутимуть наступного тижня, через що рівень води підвищиться до загрозливих показників. У зоні можливого підтоплення – окремі території старої частини Червонограда, сіл Бендюга, Межиріччя, Добрячин. Щоб не допустити затоплення житлових кварталів, при потребі створюватимемо штучні дамби із мішків з піском. Доручив працівникам Державної служби з надзвичайних ситуацій та комунальних підприємств підготувати насосне обладнання для перекачування талих вод у річки, інші водойми та дренажні канали. Окрему увагу комунальники приділятимуть розчищенню шляхів до дощоприймачів на території міста, адже саме туди стікатимуть величезні маси води. Подоланням можливих наслідків повені займатимуться працівники ДСНС та комунальних підприємств міста. Закликаю також усіх небайдужих громадян слідкувати за повідомленнями засобів масової інформації і при потребі долучатися до ліквідації повені. Бо людських рук буде треба,” – сказав Дмитро Балко.

Джерело – газета “Новини Прибужжя” (Ірина Огороднік)

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.