SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
Бути чи не бути літньому часу? – Депутати вкотре хочуть скасувати переведення годинників

Профільний комітет рекомендує парламенту прийняти за основу законопроєкт “Про обчислення часу в Україні”. Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку пропонує парламенту підтримати законопроєкт щодо скасування сезонного переведення стрілок годинників.

Про це повідомив перший заступник спікера парламенту Руслан Стефанчук. Він наголосив, що у Європейському Союзі тривалий час точаться дискусії про скасування щорічного переходу на зимовий і літній.

“У вересні 2018 року тодішній президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер висловив переконання, що переведення стрілок годинників скасують уже незабаром. А 26 березня 2019 року Європейський парламент підтримав ідею припинити сезонне переведення годинника з 2021 року. За результатами онлайн-голосування, 84% жителів ЄС підтримують скасування переходу на літній та зимовий час. Тож викладений у законі підхід відповідає і світовій практиці”, – наголосив заступник голови Верховної Ради.

Стефанчук зауважив, що 95% території України перебуває в межах єдиного часового поясу. В інших – Луганська область, частково Донецька та Харківська, а також ж незначна частина Закарпаття. “Часова відмінність між ними становить 68 хвилин. Тому ми можемо говорити, що фактично вся Україна перебуває в межах одного часового поясу”, – заявив він.

Автор законопроєкту також наголосив на тому, що переведення годинників негативно впливає на біоритми людини. Крім того, економічна доцільність цього також не доведена.

Стефанчук також повідомив: за необхідності підготовки документу до другого читання “ми зможемо передбачити можливість надання деяким територіальним громадам запроваджувати регіональний робочий час”.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.