SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
8 гірників загинуло – без батьків залишилось 10 дітей – 4 роки тому стався вибух та обвал на шахті “Степова”

Вибух на шахті «Степова» у с. Глухів на Львівщині — одна з найбільших шахтово-вугільних аварій в Західній Україні, яка сталася 2 березня 2017 року та привела до загибелі 8 і травмування 23 гірників.

4 роки тому вибух та обвал на шахті №10 “Степова” обірвав життя восьми гірників:
26-річного Миколи Білоусова,
32-річного Олександра Клака,
39-річного Ярослава Мелешка,
42-річного Василя Михнича,
41-річного Тараса Коліди,
37-річного Володимира Лозинського,
37-річного Івана Бігуна,
18-річного Тараса Старошельського.

23 гірники отримали опіки шкіри та дихальних шляхів. Без батьків залишились десятеро дітей.

2 березня 2017 року гірники «Степової» (с. Глухів Сокальського району на Львівщині) проводили ремонтні роботи у новій лаві, де готувалися видобувати вугілля, коли стався вибух та обвал гірської породи на горизонті 550 м. Вибух стався через застосування кабелю, який не відповідав правилам безпеки роботи. Про це написав сьогодні, в 4 річницю трагедії Михайло Волинець, голова Незалежної профспілки гірників України на своїй сторінці у facebook.

“Комісії виявили, що 10 метрів цього кабелю просто зникли на стику лави і конвеєрного 119 штреку. Зрозуміло, це було зроблено для того, щоб приховати одну з реальних причин аварії. Пом’янемо загиблих. Нагадаємо живим про наслідки людської жадібності та безвідповідальності, “- написав народний депутат Михайло Волинець.


За інформацією Міністерства охорони здоров’я України внаслідок трагедії 8 людей загинуло, 14 перебували спершу в Червоноградській центральній міській лікарні.

Надвечір 2 березня 2017 р. кількість шпиталізованих зросла до 21-го. 6 гірників, що перебували у важкому стані були доставлені до Львова. Стан хворих ускладнювався опіками дихальних шляхів, у деяких пацієнтів — опіки обличчя та рук. З постраждалими працювали психологи.

Причиною вибуху на шахті “Степова” ДП “Львіввугілля”, внаслідок якого загинули 8 людей та зазнали травм понад 20, стали незадовільний технічний стан вентиляційного та електромеханічного обладнання, що призвело до скупчення метаноповітряної вибухонебезпечної суміші. Про це повідомили у прокуратурі Львівської області з посиланням на висновки судової гірничо-технічної експертизи, проведеної фахівцями Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз.

У 2018 році ще двом підозрюваним у інциденті на “Степовій” повідомлено про підозру за ст.272 КК та обрано запобіжні заходи – йдеться про двох керівників дільниць та гірничого майстра, які “не забезпечили належну роботу систем контролю метано-газової суміші, відповідне вентилювання дільниці шахти, не вивели працівників із небезпеки, а також не вжили заходів до знеструмлення дільниці”. 

Сім’ям восьми загиблих гірників та постраждалим внаслідок вибуху на шахті “Степова” виплатили  по 100 тисяч гривень, по 60 тисяч гривень – перерахували 9 важко пораненим гірникам, по 40 тисяч – 8 шахтарям зі станом здоров’я середнього ступеня важкості. Ще по 20 тисяч гривень виплатили 6 легко пораненим гірникам. . 

Про це повідомили у департаменті соцзахисту населення Львівської обладміністрації. Як зазначив т.в.о директора департаменту Віктор Степанюк, загальна сума для виплати одноразової адресної допомоги склала 1,780 млн. грн, кошти виділили з обласного бюджету.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.