SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
30 квітня прикордонники відзначають своє професійне свято

30 квітня, в нашій державі святкують День прикордонника України. На даний момент в Україні є близько 50-ти тисяч прикордонників, в зв’язку з чим, свято відзначають дуже багато людей.

Державну прикордонну службу України було створено в 2003 році для протидії незаконному перетину кордонів, контрабанді, злочинності, міграції, для ведення розвідувальної діяльності та захисту державних органів. Для того, щоб стати прикордонником необхідно пройти строкову службу в лавах Збройних сил України або закінчити спеціалізований навчальний заклад СБУ України. Прикордонники повинні знати необхідні статути, закони, інструкції та нормативні акти. Кожен прикордонник зобов’язаний освоїти озброєння, вміти користуватися апаратурою для спостереження сучасними засобами зв’язку. На допомогу прикордонній охороні держава надає патрульні судна, літаки і спеціалізовані автомобілі.

Крім охорони кордону, прикордонники зобов’язані здійснювати контроль та пропуск громадян, затримувати порушників, проводити розвіддіяльність в інтересах захисту суверенітету країни. Прикордонники в своїй роботі керуються, зокрема, принципами законності, поваги до прав і свобод, єдиноначальності, безпартійності, колегіальності. Хоча професійне свято для вшанування їх заслуг заснували не так давно, – тільки в квітні 2018 року.

Обрали дату 30 квітня невипадково, оскільки в цей день близько сотні років тому слов’янська група запорізької дивізії армії УНР визволила частину Донбасу і вийшла на кордон Росії.

29 квітня, напередодні Дня прикордонника начальник Кінологічного навчального центру полковник Олександр Мейко привітав військовослужбовців та працівників центру з професійним святом та нагородив відомчими нагородами, грамотами та подяками.

Тож щирі вітання з професійним святом усім захисникам українських кордонів, особливо Західному регіональному управлінню Державної прикордонної служби України. Бажаємо завжди берегти в серці честь і загартовувати в душі відвагу, з доброю піснею згадувати службу і будь-якої миті бути напоготові розчистити кордон Батьківщини від ворогів.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.