SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
10 мільйонів на зарплату   – ПрАТ «Шахта «Надія» припинить роботу 30 червня 2022 року

В.о. Міністра енергетики України Юрій Вітренко підписав наказ від 09 березня 2021 року № 11 «Про заходи з підготовки до ліквідації ПрАТ «Шахти «Надія».

Це стало можливим завдяки ухваленню парламентом Закону України № 1285-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби», який наділив виконувачів обов‘язків міністра можливістю повноцінно реалізовувати функції міністра, зокрема і в питаннях фінансування.

Нагадаємо, до прийняття цього закону діяла низка обмежень для виконувача обов’язків міністра. Зокрема, не було повноважень підписувати бюджетні програми. Це, в свою чергу, блокувало фінансування зарплат та інших заходів в галузі, незважаючи на те, що у Державному бюджеті кошти було закладено.

Відповідно до наказу Міненерго визначено, що діяльність ПрАТ «Шахти «Надія» припиняється з 30.06.2022 року. Керівництву підприємства доручено розробити та надати на затвердження до Міністерства енергетики України проєкт ліквідації шахти з висновками державної експертизи до 01.03.2022 р.

Наказом також передбачено погашення поточної заборгованості з виплати працівникам заробітної плати та інших соціальних виплат з відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю під час виконання ними трудових обов’язків у період підготовки товариства до ліквідації.

Фінансування всіх робіт буде здійснюватися з бюджетної програми «Заходи з ліквідації неперспективних вугледобувних підприємств».

Крім того, 15.03.2021 керівництво Міністерства енергетики підписало низку наказів, що і забезпечують стабільне фінансування роботи вугледобувних підприємств, зокрема виплат заробітної плати працівникам.

Зокрема, підписано наказ про затвердження паспортів бюджетних програм, що забезпечують фінансування шахт, що перебувають у стані ліквідації, а також шахти «Надія» (понад 1 млрд грн).

В результаті таких заходів, 18 березня 2021 року на рахунки ПрАТ «Шахта «Надія» поступили кошти з державного бюджету та виплачено заробітну плату працівникам підприємства за січень та лютий 2021 року у розмірі 10,895 млн грн.

Джерело – Львівська ОДА.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.