SmartNews

головні новини Червонограда, Сокаля та регіону
10 лікарів оперували чоловіка з Сокальщини, якому граната відірвала руку

Інцидент стався в суботу, 3 квітня. У клінічну лікарню швидкої медичної допомоги Львова привезли пацієнта з важкою мінно-вибуховою політравмою – відрив лівої кисті, проникання сторонніх тіл в черевну порожнину, множинні пошкодження печінки, тонкої і товстої кишки, внутрішньо черевна кровотеча, пошкодження грудної клітки без проникання, пошкодження стегна сторонніми тілами, осколкові поранення обличчя та пошкодженням лівого око.

За попередніми даними чоловік розбирав вибухонебезпечний предмет. Нещасний випадок стався 3 квітня в обід у с. Конотопи Червоноградського району.

До операційної зали в невідкладному режимі для швидких мультидисциплінарних рішень зійшлися хірурги одразу кількох відділень – хірургії, щелепно-лицевої хірургії та офтальмології. Загалом 10 хірургів, повідомили у лікарні. 

Спершу медики взялись за живіт, аби негайно зупинити кровотечу. Лише після цього продовжили роботу з органами черевної порожнини для ушивання кишок та виймання сторонніх тіл із печінки. 

У роботу паралельно включилися ще дві бригади – для реплантації кисті. Паралельно щелепно-лицеві хірурги видалили сторонні тіла та ліквідували завдані ушкодження обличчя. 

Після завершення реплантації кисті та оперування травмованого лиця за свою зону відповідальності взялись офтальмологи. 

Операція тривала 5 годин і пройшла успішно. Життя 33-річного чоловіка врятовано, а руку – збережено. 

Правоохоронці вкотре нагадують – за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами передбачена кримінальна відповідальність. Якщо ви знайшли боєприпаси (снаряди, патрони, міни та інше) часів Першої чи Другої світових воєн, або сучасні, в жодному разі не наближайтесь до них, тим більше – не несіть їх додому та не розбирайте. Це смертельно небезпечно не лише для вас, а й для оточуючих. Негайно повідомте про знахідку на оперативну лінію 102.

Написати коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *.